SON DAKİKA

Adıyaman Times
reklam

AK Parti’den Muhtar Derneklerine Ziyaret

AK Parti’den Muhtar Derneklerine Ziyaret
Bu haber 08 Ağustos 2019 - 9:55 'de eklendi ve 822 kez görüntülendi.

AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanı Süleyman Kılıç ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Adıyaman’da faaliyet gösteren muhtar derneklerini ziyaret ederek istişarelerde bulundular.

AK Parti heyeti, Merkez ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Şevket Alagöz ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaretinde muhtarların sorunlarını dinledi.

Özellikle köylerde yaşanan ulaşım ve içme suyu sıkıntısı gibi başlıca sorunların ele alındığı ziyarette eksikliklerin olduğu mahalle ve köylerde çalışmaların hemen başlaması için çeşitli girişimlerde bulunuldu.

 Alagöz, yapılan ziyaretten dolayı teşekkürlerini ifade ederek memleket için her şeyi yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

Daha sonra  Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden AK Parti heyeti, Dernek Başkanı Hacı Mustafa İlik ve yönetimi ile bir araya geldi.

Ziyarette, yapılan hizmetler ve bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu.

Muhtarların talep ve sıkıntıların  çözümü ile ilgili  Milletvekili Ahmet Aydın’ın zaman zaman bakanlıklar nezdinde görüşmeler yapması ise dikkatlerden kaçmadı.

Mustafa İlik ise ziyaretten dolayı AK Parti heyetine çok teşekkür ederek kendilerine verilen bu desteğin çok anlamlı olduğunu ifade etti.

Muhtar dernekleri ziyaretleri kapsamında Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni de ziyaret eden Ahmet Aydın, İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Belediye Başkanı Süleyman Kılıç ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, burada yaptığı konuşmalarda her zaman muhtarların yanında oldukları mesajını veriler.

Köy ve Mahalle Muhtarları Mesleki Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önemin kendilerini onurlandırdığını ifade ederek, bu nazik ziyaretlerinden dolayı AK Parti heyetine teşekkür etti.

-“MUHTARLARIMIZ GÖREVLERİNİ BÜYÜK BİR SORUMLULUKLA YAPIYOR”

AK Parti Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık seçimleri ile ilgili bir düzenleme yapılacağı yönündeki konuşmasını hatırlatarak şunları ifade etti:

Seçimlerde hem muhtar adaylarımız hem de siyasi partilerimiz bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Muhtarlık seçimlerinin, belediye başkanlığı seçimlerinden önce veya sonra yapılması, her iki seçimin de daha sağlıklı yürümesinin önünü açacağına inanıyorum. Elbette muhtarlarımız kendi bölgelerinin seçilmiş insanlarıdır. Mahallesinde bulunan her caddenin, her sokağın, her hanenin sorun ve sıkıntılarını bilen ve bu sorunları ilgili yerlere aktaran muhtarlarımız büyük bir sorumlulukla görevlerini ifa etmektedirler. Ayrıca belediye başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’ın  kurum içerisinde ‘muhtarlar birimi’ kurması çok stratejik bir hamledir. Kendisini kutluyorum. Bu birimin kurulması muhtarlarımıza verilen değerin nişanesidir. Adıyaman hepimizin ortak memleketidir. Memleketimizde güzel işler, güzel hizmetler olursa hepimiz mutlu oluruz. Dolayısıyla hepimiz bir dayanışma içerisinde, samimiyetle gayret göstererek, birbirimizin halinden anlayarak, öncelikli sorunları planlayarak birbirimize yardımcı olmamız gerekiyor. İnşallah bu dönem daha iyi ilişkiler ve irtibat ağı kurarak memleketimize neler kazandırabiliriz çabası içerisinde olacağız. Bu vesile yeniden seçilen ve yeni muhtarlarımızı tekrardan tebrik ediyor çalışmalarında başlarılar diliyorum.” dedi.

-“ADIYAMAN’IN YARINLARI İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise  yönetim sisteminin en önemli unsurlarından biri olan muhtarlığın öneminden bahsederek, “Adıyamanlı kardeşlerimizin tercihi ve seçimiyle iş başına gelmiş muhtarlarımızın her biri başımızın tacıdır.  Gayemiz vatandaşlarımızın devlet nezdin deki temsilcisi olan muhtarlarımızın tamamıyla bir araya gelerek sorun ve sıkıntılarını dinlemektir. Ankara’da Adıyaman’ın sorunlarını yakından takip ederek bakanlıklar nezdinde sorunları çözüme kavuşturan  milletvekilimiz Ahmet Aydın, belediye başkanımız Süleyman Kılınç  ve merkez ilçe başkanımız Mustafa Alkayış ile birlikte  muhtarlarımızı ve bağlı oldukları dernekleri ziyaret etmek istedik. Bu ziyaretlerimiz bir bakıma muhtarlarımızın nezdinde Adıyamanlı kardeşlerimizle istişare anlamına da geliyor. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde Adıyaman’ın yarınları için çalışıyoruz. Birlikten kuvvet doğar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade buyurduğu gibi ‘Büyük devlet olma vizyonu, en başta yerelde başlar. En küçük idari birimlerimizin, köylerimizin, mahallelerimizin ufkuyla, istikametiyle ülkenin ufku ve istikameti aynı yönde olmazsa biz sağlıklı bir büyüme gerçekleştiremeyiz’ Bu anlamda bu tür organizasyonların ve toplantıların yapılmasını önemli buluyorum. “diye konuştu.

Dağtekin, “AK Parti olarak  muhtarlarımız arasındaki bağ ne kadar güçlü, ne kadar sağlıklı olursa, Adıyaman için o kadar hayırlı olur.  İnşallah bu toplantılarımız ve istişarelerimiz süreklilik arz edecek şekilde devam edecektir. Şehrin tüm katmanlarıyla, tüm dinamikleriyle bu  buluşmaları sürdürerek onlarla ilişkilerimizi canlı, çok daha yakın istişare ve güçlü bir işbirliği içinde olacağız.”dedi.

-“MUHTARLAR, BELEDİYELERİMİZİN DİREK ÇÖZÜM ORTAĞIDIR”


Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise seçildiği tarihten bu yana bu şehri hep birlikte yöneteceklerine talip olduklarına işaret ederek, ” Dertlerimiz, sıkıntılarımız ne ise hep birlikte paylaşalım. Elbette sorunlarımız çok. Gönül ister ki bu sorunları bir anda çözelim. Ama şehrin öncelikli sorunlarına yönelik tespitlerimizi tamamladık buna göre bir yol haritası belirledik.  İnşallah bu sorunları en kısa sürede aşacağız. Önemli olan ortak noktada buluşup, ilgili çözümleri üretmektir. Bu noktada muhtarlarımıza da büyük görevler düşmektedir. Önemli olan bizlerin, muhtarlarımızla  diyalog içerisinde olmamızdır.Şunun altına özellikle çizmek istiyorum; Muhtarlar belediyelerimizin direk çözüm ortağıdır. Muhtarlarımızın ileteceğiniz sıkıntı ve talepleri bizler belli bir program dahilinde öncelik sırasına göre çözüme kavuşturacağız.” dedi.

– “GÜÇLÜ MUHTARLIK TEŞKİLATI İÇİN CİDDİ GAYRET İÇERİSİNDEYİZ”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış da, “Bilindiği üzere doğrudan demokrasinin gerçekten şekil bulduğu seçimler, aslında muhtarlık seçimleri, bizim geleneğimizde önemli bir yer tutuyor. Biz de AK parti olarak muhtarlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, güçlü muhtarlık teşkilatı için ciddi bir gayret içerisindeyiz. Esasen kendi kaderine terk edilmiş muhtarlığı  Cumhurbaşkanımız önce gündeme taşıdı daha sonra da inanılmaz bir şekilde çok güzel hizmetler yaptı. Hem özlük haklarını iyileştirdi, hem de muhtarlarımızın bugün  bir çok ihtiyacı giderildi. Son 31 Mart’ta yapılan seçimlerde de zaten Cumhurbaşkanımızın muhtarlarımıza verdiği önem 31 Mart seçimlerine de yansıdı.AK Parti olarak her zaman muhtarlarımızla bir arada olacağız. Bu vesileyle ben yeni dönemde seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyorum başarılar diliyorum. Tekrar seçilerek hizmetlere devam edecek muhtarlarımıza da hem tecrübelerini yeni muhtar arkadaşlarımızdan istifade etmelerini hem de yeni dönemde başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.
Kaynak:PHA

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA